Klassikaline pulmakutse
Ette kirjutatakse alati ainsuses: kas siis kallis, armas, austatud, lugupeetud; see näitab, et iga kutsutu poole on pöördutud individuaalselt ja ilus oleks nimi, keda kutsutakse, kirjutada käsitsi. Kui kutsutud on ka lapsed, kirjutatakse ka nende nimed.
Näiteks-
Kallis Mari ja Jüri!
Olete oodatud meie abielu pidulikule registreerimisele
18.06.2010 Tallinna Botaanikaaeda algusega 15.00 ning sellele järgnevale pulmapeole Glehni Lossi.
Kati&Mati
NB! Oma tulekust või mittetulekust palume teatada 18.05.2010, telefonil .......................(kontaktisiku nimi), samas transpordi, majutus, lille ja kingituste info.
Üldjuhul soovitan kontaktisikuks kedagi ühist tuttavat, kes suhtleb vabalt. Teil endal on piisavalt kiire, et veel kõigi külalistega eraldi tegeleda.
Suures osas maailma riikides lilli enam ei kingita. Kui Teilgi lille- soovi pole, siis on tark külalistele teavitada lillekontost. S.t. et potensiaalne rahasumma, mis oli mõeldud noorpaarile lillede soetamiseks, kantakse hoopis kindlale arveldusarvele. Selle kasutajaks saab Teie poolt valitud lilleseadja, kes antud summa eest valmistab kimbud ja registreemis- ning peokoha kaunistused.
Vahel ei soovita lapsi oma üritusele ja suureks probleemiks on sellest teavitamine.
Üks noorpaar kirjutas kutsele lihtsalt: „Pidu alates 18 eluaastast“. Võimalusi on palju ja omavahel arutades leidub kindlasti igale probleemile lahendus.
Vahur
Teie pulmakorraldaja