Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt10637/domeenid/www.peojuht.com/htdocs/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Florist-Sinu pulma dekoraator

Florist-Sinu pulma dekoraator

Pulmakorraldusse on sisse kirjutatud väga palju pragmaatilist laadi segmente nagu peokoht, catering, peojuht, kutsed, muusikaline lahendus, tseremooniameister ja- koht jne.., kuid nende tegevuste kõrval on tähtsad ka pulmapäeva ilumeel ja naudingud silmale.Need salvestuvad sellel päeval tehtud fotodel ja videotes, mida teeb nii tellitud fotograaf, kui ka pulmakülalised ise oma kaasasolevate tehniliste vahenditega.

Florist aitab

Siinkohal võtke kindlasti appi kogenud florist, kes aitab teie nägemust pulmas teostada.Isetegemise rõõm on ka suur, aga kui pulm on keskmiselt suurema külaliste arvuga, siis pole ju vaja, et teie ilusaim päev on äkki elu halvimate päevade esiviisikus.

Dekoratsioonitööde valikute alguspunkt on peo-ja tseremooniakoha võimalused ja selle ümbruse looduslikud eripärad ning kindlasti valitud pulma stiil ja värv.Pulma dekoortööd stardivad alates kutse disainimisest, kus saab kasutada valitud peovärvi ning tekstiosas saab ära mainida valitud lõikelille liik ja toon, et külalised saaksid tuua ühtlase tooniga lõikelilli.

Peigmehe kingitud pruudikimp

Pulmapäeval kaunistab peigmeest kaunis pruut ja pruuti kaunistab kallima kingitud pruudikimp.

Pruudikimp on üks esimesi, kõige tähtsamaid ja nähtavamaid pulmapäeva sümboleid ja seepärast peab kimp olema hästi läbimõeldud.

Pulmapäeval on suurimaks õnnestumiseks see, kui pruudikimbu, peigmehe rinnaseade, auto –ja peoruumide kaunistamisel on kasutatud üht kindlat stiili, elementi või lilleõit. See näitab väga head stiilitunnetust ja aitab kõigiti kaasa selle tähtsa päeva õnnestumisele.

Suureks abimeheks enne pruudikimbu tellimist, on endale selgeks teha kindlad alljärgnevad punktid:

  • Pruudi lemmiklill
  • Pruudi lemmikvärv
  • Pruudi kleidivärv, kleidil olevad detailid
  • Pruudikleidi stiil (kui kleit on liibuv, sobib ümarkimp, kui kleidiosa on kahar, sobib rippuv kimp, mis ühtlasi vajadusel, salendab pruuti.
  • Lilleõied soengusse või loorile

Säilita pruudikimp ehk loome üheskoos teie pere ajalugu

Pakume Eestis absoluutselt uut teenust- pruudikimpude 30.a.säilitusteenust, mis on maailmas noorpaaride seas väga populaarne.

Selle uue säilitusviisi puhul jäävad lilled täpselt sama värvi, kuju ja vormiga, kui pruut neid oma elu ilusamal päeval, pulmapäeval, käes hoidis. Lilled säilitatakse seades kas pildina seinal või kaunis klaasanumas laual.Säilitatud pruudikimp pildiraamis, kuhu on lisatud ka peigmehe rinnaseade ning pulma kuupäev ja noorpaari nimede esitähtedest tikitud monogramm – see on noorpaarile kaunis mälestusmeene, mis on nagu hea margikonjak, mille väärtus tõuseb aastatega ja pildi sisse akumuleerunud positiivsete emotsioonide bukett aitab rasketel eluhetkedel.

Tseremooniadekoor

Kui tseremoonia või laulatuse koht on teada, siis on tähtis välja mõelda, missugune näeb abielu pidulikul tseremoonial välja tseremooniakoht või laulatuse puhul kirik. Dekoorivõimalused on siin muidugi piiritud, aga piirid seab pulma eelarve.

Mujal maailmas, kus dekoorieelarved moodustavad pulmaeelarvest 20% , broneeritakse kirik laulatuseks kaheks päevaks.Esimene päev kulub kiriku täisdekoreerimisele ja teisel päeval on laulatus ning dekooride mahavõtmine.Eestimaal, kus dekoorieelarved jäävad 5-10% piiridesse kogu eelarvest , on ilus suvine aeg kahetsusväärselt lühike ja meie dekoratsioonid ei ole nii grandioossed ning seega kahe laulatuse vaheline aeg on alates 15.min.- 0,30 minutini, mil eemaldatakse eelmise laulatuse dekoor ja seatakse üles uus dekoor.Kui laulatuse dekoortööd oleks spordiala, siis oleksime oma tiimiga kindlasti auhinnalisel poodiumil, sest oleme nende aastate jooksul kätte õppinud nipid, kuidas väledalt ,aga hästi, dekoreerida kirikut 15.minuti jooksul.Mulje peab ju jääma, et vaeva on nähtud kordi rohkem.Väleduse põhinipp on aga põhjalikud eeltööd , mis annavad selle n.ö.sportlikult kiire hea lõpptulemi.

Dekoreerimisfirmad kasutavad kaunistamisel nii elavaid sesoonseid lilli, kui ka loomuliku välimusega kunstlilli, õhupallikaunistuselemente, paberkaunistusi, erineva värvi ja suurusega küünlaid ning kangadekoore, mis annab lausa sadu võimalusi erinevaid pidulikke meelelolusid tekitada ning pulmapäeva seeläbi eriliseks muuta ka läbi foto –või videosilma, mis jääb pikkadeks aastateks meenutama seda erilist päeva.

Kirikukaunistustena sobivad pühalikult pidulikku meelelolu tekitama nii lihtne ja õhuline kangadekoor altari ees kahel pool noorpaari , millele on lisatud sobivas suuruses ja värvis küünlaid, kui ka elavlilleseaded ning dekoorielemendid pulmakülaliste kirikutoolidele.

Kirikute suured ja õhurikkad pinnad tingivad suuri töid, sest väikesed jäävad varju ja tähelepanematuks ning noorpaar on esialgu väikese eelarvega töödega rahul, aga kohapeal selgub, et efekt oleks siiski võinud olla suurem . Parem teha altari juurde kaks suurt pilkupüüdvat seadet, mis koheselt annavad piduliku meelelolu ja jätta ära palju väikeseid seadeid, mis jäävad silmale märkamatuks, aga rahakotti tekitavad ikka augu. Tänasel päeval on agentuuridel ja dekoreerimisfirmadel ning lillekauplustel ilusaid seadeid, mida saab kokkuhoiu mõttes rentida. Hea on teada, et paljudes kirikutes ei lubata turvalistel kaalutlustel altari ees kasutada elusa leegiga küünlaid ja seepärast on dekoreerimisfirmadel olemas patareidega küünlad, mis jätavad oma väreleva leegiga aga väga ehtsa küünla mulje.

NB!Kirikust tuleb kindlasti üle küsida ,missuguseid dekoreerimiselemente nad lubavad!

Abielu tseremoonia pidulikult ehitud ruumis nagu näiteks Mustpeade maja saalis, mõisa saalis, Lillepaviljonis,Tallinna Reaalkooli aulas,Hobuveskis, Talveaias, Botaanikaaia saalis,Villa Mary saalis,Viinistu kunstisaalis,Viinistu kabelis, Rakvere Linnuses või kaunis Alatskivi lossis ,annab väga palju samu dekoorivõimalusi , kui vabas õhus.Kõik oleneb ruumide suurusest ja külaliste arvust ja kas külalised istuvad tseremoonia ajal valgete katetega toolidel või seisavad.Siseruumide dekooris kehtib sama reegel-parem paar suurt ja korralikku dekoorielementi, kui palju väikseid, mis ei tekita pidulikku õhustikku,aga rahakotile teevad paraja augu ikka sisse.

Abielu tseremoonia vabas õhus –kas siis vastava peokoha looduskaunis kohas või eraldi peokohast nagu Botaanikaaias, Pirita Kloostri õue erinevatel aladel jne.. on äärmiselt kaunis ettevõtmine. Kuna Eestimaa suvi on heitliku meelega, peab olema ka B plaan, kuhu tseremoonia viia siis, kui sajab.Vabaõhu tseremoonial ,kus on n.ö.otseühendus taevaste energiatega, on mitmeid võimalusi ja samas ka palju vabadust dekoreerimiseks.

Siin on võimalused korraldada lausa suur vabaõhuetendus, kus külalised saavad nautida kaugelt eemalt saabuvat noorpaari kauni klassikalise muusika saatel.Noorpaar võib saabuda tseremooniakohta autoga, mis sõidab aeglaselt läbi kahel pool tuldpurskavate fontäänide, kaunistatud hobukaarikuga, parvega või paadiga, mida juhib kas peigmees ise või parve/paadipoiss jne..Võimalusi on lõputult ja kõik oleneb tseremooniakoha enda võimalustest.

Kasulik nipp nr.1 –Kõik laulatuse/tseremoonia dekooriseaded saab vabalt ära kasutada peokohas .

Kasulik nipp nr.2 – Märkige juba pulmakutsel,missugune on teie pulmalill,see tagab ühtse joone nii tseremoonial, kui peokohas.Kui teie pulmalill on valge roos, siis on see läbiv teema alates tseremooniast, pruudikimbust kuni külaliste poolt kingitavate lilledeni välja.

Külaliste kingitud lilled

Floristid on tulnud noorpaarile sammu võrra vastu ja üsnagi leidlikult ning uudselt lahendanud pulmakülaliste kingitud lilledeprobleemi. Külaliste kingitud lilled surutakse tihtipeale ajapuuduses suurtesse vaasidesse ja nii kipuvad lilled kiirelt närbuma, aga kui õppinud meisterflorist teeb kingitud lilledest lauaseaded, arvestades iga lille omapära ja värvide kooskõla, siis saame mitu kasutegurit:

1.Külalised näevad oma südamest kingitud lilli hoolitsetuina ja veel silmailu pakkuvatena kogu peo jooksul.

2.Pruutpaaril on lihtne pärast peo lõppu lilled oma koju viia – lilled vajavad vaid ainult kastmist, kuid eraldi vaase pole neile vaja leida.

3.Pruutpaaril pole elavate lillede peale vaja kulutada, et peosaali kaunistada !

Oma pulmapäeval ei pea väsitavalt muretsema, sest pidev muretsemine on justkui mediteerimine selle eest, mida sa sel päeval oma ellu ei taha.Seepärast valige hoolikalt endale abiline - särasilmne ja nobenäpne florist, kel ette näidata oma tööde portfolio ja kes on seega igati vääriline dekoreerima just teie pulmapäeva .